Tlačová správa k 14.9.2009

Začiatkom jari 2009 odštartovali architekti z Banskej Bystrice, združení v Spolku architektov Slovenska, výnimočnú aktivitu. Projekt nazvali Re: Present BB – tvoriví > mestu. Rozhodli sa ním osloviť všetkých architektov a tvorivých ľudí, ktorým záleží na prostredí, v ktorom žijú, všetkých, ktorí chcú prispieť, aby Banská Bystrica bola krajším a zdravším miestom na bývanie, prácu či oddych. Nosnou myšlienkou projektu sa stal výrok rakúskeho dizajnéra Stefana Sagmeistera: „Sťažovať sa nič nerieši, buď s tým niečo urob, alebo to pusť z hlavy“.

Výsledky tvorivých návrhov účastníkov projektu boli prezentované 5. októbra 2009 na Svetový deň architektúry formou výstavy na paneloch, ktorej vernisáž sa konala o 17.00 hod. v priestoroch výstavnej siene Emila Belluša na Námestí SNP 7 v Banskej Bystrici.

Projekt bolo možné uskutočniť vďaka finančnej pomoci od Mesta Banská Bystrica, Spolku architektov Slovenska, Fondu výtvarných umení a technickej pomoci od spoločností ENTERPRISE Banská Bystrica a ŠTOR CAD COMPUTERS Bratislava. Mediálnu podporu projektu zabezpečilo RÁDIO ONE.

Za realizačný tím projektu jeho iniciátori:
Ing. arch. Danica Turčanová, 0905 473 424
Ing. arch. Tomáš Sobota, 0905 596 209
Výsledné diela si môžete prezrieť vo výslednom Katalógu RE: Present BB – tvoriví>mestu, ktorého autorom je Milan Jančovič zo Zvolena a vydala ho agentúra Enterprise.
pozvanka_vernisaz_vystava_mail
Panel so zoznamom autorov
Úvodný panel
Sponzori.. naši milí