Navrhujeme rodinný dom samostatne stojaci, murovaný v kombinácii s monolitom, dvojpodlažný s plochou strechou, čiastočne zapustený do terénu s najväčším možným využitím terénnych daností pozemku. Výškovo navrhujeme stavbu umiestniť tak, aby sme dosiahli ideálne vyrovnanú bilanciu výkopov. V kontakte s ulicou na juhozápadnej strane navrhujeme vjad a vstup s krytým parkovaním, kde nbudú vozidlá zabezpečené mechanickými provkami s elektronickým ovládaním (parkovacia lišta teleskopická, príp. teleskopický stĺpik. Rímsu strechy parkovania navrhujeme s výrazným vyložením, aby bolo možné popod striešku ku vstupu do domu prechádzať tzv. „suchou nohou“. V južnom rohu pozemku navrhujeme kryté miesto pre zberné nádoby na tuhý komunálny a triedený odpad.
Vo vstupnom podlaží navrhujeme nočné časti domu – spálňu s príslušenstvom (WC a kúpeľňou), hosťovskú izbu s dennou kúpeľňou kombinovanou s WC, vstupné zádverie a veľkú pracovňu, ktorá nie je uzatvorená ale tvorí galériu so zábradlím. Klient si želal spálňu na východnú stranu. Schodisko navrhujeme priame jednoramenné.
Hlavné denné priestory domu – obývaciu izbu s terasou s výhľadom na okolie, spojenú s veľkou jedálňou, kuchyňu navrhujeme umiestniť na spodnom podlaží domu aby bola v kontakte so záhradou prostredníctvom navrhovaných terás. V kontakte s terénom (opreté vo výkope) navrhujeme menej významné a technické priestory – Wellness, WC, technická miestnosť, špajza (komora) a náraďovňa. Na severovýchode (popoludní v tieni) navrhujeme krytú obytnú terasu, kde bude možné podávať jedlá priamo z kuchyne, resp. jedálne. Na západnej strane navrhujeme preslnenú terasu prástupnú z obývacej izby a wellness.