Rodinný dom B. Bystrica – Slnečné Stráne

Majiteľ pozemku mal tieto požiadavky:
Rodinný dom nemusí mať pivnicu, má byť prízemný. Má mať jedno nadzemné podlažie, bez podkrovia, ale s možnosťou úložného priestoru, miestnosť pre kúrenie, ideálne samostatná komora (špajza), priestor pre pranie a sušenie bielizne, malá pracovňa, jedáleň alebo priestor pre stolovanie s obývačkou v jednom priestore s kuchyňou, WC 2x, kúpelňa 1x, spáleň rodičov, detská izba 2x zhruba rovnakej výmery, prístrešok pre parkovanie 2 ks OMV, uzamykateľný sklad - priestor pre náradie / údržbu / lyže a pod., sezónny šatník pri spálni, kde by bolo možné riadiť kútik pre šičku.
Dom má mať valbovú strechu ako „bungalow“, čo najviac priestorov domu má mať výhľad na panorámu mesta, čo najviac z plochy pozemku má byť v kontakte s interiérom domu, čo má byť dosiahnuté pomocou primeraných terénnych úprav pozemku.

Maličký pozemok s vynikajúcou orientáciou v lokalite Slnečné Stráne, s výnimočným výhľadom na Banskú Bystricu. Rodinný dom so zastavanou plochou 186 m2, prízemný. Dom má minimalizované chodby a komunikácie. Architektonické riešenie je výsledkom konsenzu z požiadaviek investora a architektonického riešenia vyplývajúceho z daností pozemku.