Navrhujeme rodinný dom samostatne stojaci, murovaný, dvojpodlažný so sedlovou strechou a podpivničením. Suterén navrhujeme polozapustený. Zastavaná plocha domu je 180,8 m2, vonkajšie rozmery domu sú 11,7 x 15,45 m. Altánok navrhujeme o zastavanej ploche 37,5 m2 polozapustený v teréne. Osadenie rodinného domu navrhujeme so zapustením suterénu tak, aby tým bol využitý terén na prekonanie výškového rozdielu jedného podlažia. V suteréne navrhujeme vstupné a technické priestory, práčovňu, saunu a fitness. Vstup je z krytého priestoru parkovacích stání tzv. „suchou nohou“ z auta do zádveria domu.

V prízemí I.NP navrhujeme denné priestory domu – obývaciu izbu s terasou s výhľadom na mesto, spojenú s veľkou jedálňou, kuchyňu s komorou, denné WC, kúpelňu a hosťovskú izbu. Druhú hosťovskú izbu a nočné priestory domu vrátane troch detských izieb, spálne a druhej izby hosťa navrhujeme v poschodí (II.NP). Spálňa a izba hosťa môžu mať vlastnú kúpeľňu, ostatné tri izby používajú spoločné hygienické zázemie delenej kúpelne a záchoda.

Architektonická koncepcia domu je čistá, v bielo-sivej farebnosti doplnenej kamenným obkladom spodnej časti domu. Navrhujeme dom v lepšom energetickom štandarde, so zateplením stien až 20 cm a viac, s vykurovaním tepelným čerpadlom. Strechu navrhujeme drevenej tesárskej konštrukcie s krytinou z falcovaného plechu vyššej trvanlivosti, s protisnehovým systémom.

Objemové údaje

Zastavaná plocha 180,8 m2, altánok 37,5 m2

Obostavaný priestor 2061 m3, altánok 133,6 m3

Dátum spracovania : Marec 2014